Dołącz do nas! Polub nasz Fanpage!

Super rozrywka

 

Są takie gatunki gier, które lubią duzi i mali, płeć piękna i ta brzydsza. To np. gry logiczne oraz zręcznościowe. Sięgają po nie gracze w różnym wieku, tylko że ci najmłodsi mają prostsze i bardziej atrakcyjne gry, dedykowane specjalnie dla nich. Lubi je dziewczynka i chłopiec oraz ich mama i tata. Gry wyścigowe to także uniwersalna kategoria. Ich fani znajdują się w każdej grupie graczy. Choć są to głównie gry samochodowe, to jednak ten rodzaj nie jest grą, jaka interesowałaby wyłącznie mniejszych i większych chłopaków.

 

flaga na mecie wyściguTo że gierki wyścigowe są tak popularne jest zrozumiałe dla każdego, kto pozwolił się w to wciągnąć. A pozwolić jest bardzo łatwo, jeśli znajdzie się akurat taką grę, jaka spodoba się graficznie. Ciekawa okolica, interesujący pojazd, atrakcyjna trasa i granie zaczyna wciągać. A jak już dać się wciągnąć, to trudno jest się rozstać z takim typem gry. Co do znudzenia się grą, to nie jest to powód, aby porzucić gry wyścigowe, bo w internecie jest ich mnóstwo. Z pewnością znajdzie się kolejną równie ciekawą, co poprzednia. Wyścigówki fascynują ze względu na emocje, jakie budzą. Startowanie w wyścigu powoduje wzrost adrenaliny, dalej są emocje, aż w końcu sukces albo przegrana, czyli także emocje. Gra wymaga napięcia uwagi, nie ma czasu myśleć przy niej o czymkolwiek innym, to także powód, że wciąga. I jest to także powód, że gry wyścigowe z samochodami i motocyklami znakomicie pozwalają się zrelaksować. Jak nie można myśleć o czymś innym, to i o rzeczach powodujących stres. Umysł może sobie więc wypocząć.

 

Jest jeszcze element rywalizacji, to kolejny powód, że ten gatunek cieszy się tak ogromną popularnością. Każdy chciałby być najpierwszy, najlepszy. Jeśli udaje się zwyciężyć, to ma się ogromne poczucie satysfakcji. Samochodowe gry wyścigowe to doskonały wybór, żeby poczuć smak zwycięstwa. Zapewnienie sobie możliwości odczucia smaku zwycięstwa, możliwość ścigania się o pierwszeństwo, emocje, adrenalina, szybkie samochody i atrakcyjne otoczenie – nic dziwnego, że wyścigówki zdobyły sobie taką popularność. Ceni się je także za dynamizm gry.

Jak sobie poradzić z nudą?

 

Jak sobie poradzić z nudą? Ona potrafi dopaść wszędzie. W pracy, kiedy godziny się wloką, a nie ma co robić. Choć to rzadko, bo z reguły tych obowiązków ma się za dużo. W szkole, kiedy jest nudna lekcja. A także w domu. Nie zawsze i nie wszędzie można sobie poradzić z nudą grając, ale jeśli tylko jest taka możliwość, to warto. W domu nic nie stoi na przeszkodzie. Kiedy tylko czas zaczyna się dłużyć, bo np. czeka się na kogoś albo na coś, to warto ten czas wykorzystać na granie.

 

komputerowe gry videoKażdy ma jakieś gry komputerowe, wystarczy tylko wybrać, w co sobie zagrać. To nie musi być nawet kwestia dłużącego się czasu. Nieraz po prostu nie wiadomo, co ze sobą zrobić, na nic nie ma się ochoty, czyli dopada kogoś nuda. Z grami szybko można sobie z nią poradzić. Trzeba tylko wybrać takie, które najbardziej wciągają. Jeśli zaczyna się grać i nadal odczuwa się nudę, oznacza to, że potrzebne są inne gry komputerowe niż ta wybrana. Jeśli nie daje satysfakcji, nie jest wciągająca i nie sprawia radości, to nie po taką należy sięgać. Może wybrało gry wyścigowe, a o wiele lepiej będzie sięgnąć po grę zręcznościową? A może być i na odwrót, że to zręcznościówka nie zainteresuje. Chyba najbardziej wciągające są bardziej rozbudowane gry typu przygodowe, RPG, strategie, wojenne lub gry z samochodami. Wciągają one gracza w pewien świat, więc zapomina o czymkolwiek innym.

 

Takie gry to świetny sposób na spędzanie czasu. Zapewniają rozrywkę, dają możliwość odprężenia i odczuwa się satysfakcję z kolejnych osiągnięć. Można wciągnąć się tak bardzo, że aż trudno będzie granie w takie gry komputerowe zakończyć. Najlepiej nie zaczynać ich więc, kiedy ma się mało czasu. Co innego jednak gra zręcznościowa czy logiczna. Kiedy czas się dłuży i trzeba go jakoś zająć zanim np. gotowy będzie obiad albo ktoś przyjdzie, to można sobie w nie pograć. Gry to dobry sposób, by poradzić sobie z nudą. W domu można z niego skorzystać zawsze, w pracy bardzo często też. W szkole, na uczelni, lepiej jednak słuchać lekcji/wykładu, nawet jak ma się możliwość zagrania.